Tlenek ceru 100g - polerowanie szyb
Tlenek ceru (dwutlenek ceru)
Świetnie nadaje się do polerowania szyb oraz reflektorów samochodowych. Po wymieszaniu proszku z wodą w proporcji ok. 1:1 powstaje mieszanina która w połączeniu z twardym padem polerskim usuwa rysy ze szkła. Za pomocą wiertarki, twardego filcowego pada i mieszaniny tlenku ceru z wodą będziemy w stanie w kilka minut usunąć rysy, niedoskonałości i doprowadzić szklaną powierzchnię do fabrycznego stanu.
Tlenek ceru znajduje zastosowanie nie tylko w detailingu i motoryzacji, podobnie jak róż polerski Fe2O3 nadaje się do polerowania wszelkiego rodzaju luster, kamieni szlachetnych, wyrobów z tworzyw sztucznych oraz wszelkich powierzchni szklanych, rozpoczynając od szkiełek w zegarkach, kończąc na szklanych elewacjach budynków. Tlenek ceru znajduje zastosowanie również w budownictwie, poleruje się nim marmur oraz inne kamienie na „wysoki połysk”. Tlenek ceru jest bardziej delikatny niż inne środki używane do polerowania szkła, podczas użycia proszku możemy mieć pewność, że ingerencja w polerowaną powierzchnię jest minimalna.
Jak używać tlenku ceru?
Pierwszym krokiem jest sporządzenie roztworu z wodą w proporcji 1:1. Uzyskany roztwór nakładamy na filcowego pada przeznaczonego do polerowania szkła, następnie przy użyciu wiertarki lub maszyny polerskiej polerujemy powierzchnię. Należy zwrócić uwagę aby obroty maszyny używanej do polerowania nie były zbyt wysokie – optymalne obroty to 500-600 rpm. Należy również pilnować aby roztwór tlenku ceru z wodą nie wysychał, w trakcie pracy należy zraszać szybę oraz filc wodą.
W celu uzyskania najlepszego efektu powinniśmy polerować powierzchnię kolistymi ruchami, nie zatrzymując maszyny w miejscu. Zbyt długie polerowanie w jednym miejscu może spowodować powstanie soczewki.
Jeżeli rysy na szklanej powierzchni nie są wyczuwalne pod paznokciem, mamy pewność, że uda się je usunąć za pomocą tlenku ceru.
100g produktu wystarcza na wypolerowanie około 6 szyb czołowych w samochodach.
brak